Afrodizyak Aşk eÇift Flört Güncel Kalp Çarpıntısı Ruhun Gıdası Şifa Niyetine Yaşam

Dünyanın Farklı Yerlerinde Sevgililer Günü!

Sonunda bütün bir yıl beklediğimiz en romantik güne artık çok az kaldı! Ülkemizde çeşitli hediyelerle ve sürprizlerle kutlanan bu özel gün, karşınızdaki kişiye sevginizi hissettirmek için harika bir fırsat. Tabii ülkemizde çeşitli hediyelerle kutlanıyor olması dünya genelinde de aynı şekilde kutlandığı anlamına gelmiyor. Dünyanın dört bir köşesinden en ilginç Sevgililer Günü geleneklerini sizler için derledik. İşte en eğlencelisinden en romantiğine Sevgililer Günü geleneği!

Arjantin!

Sanılanın aksine Arjantin’de Sevgililer Günü kutlanmıyor. Bunun yerine temmuz ayında Romantizm Haftası adını verdikleri bir haftayı kutluyorlar. Bu hafta boyunca sevdikleri kişiyi bol bol öpücüklere boğup ona şeker ve çikolata hediye ediyorlar. Ticareti canlandırmak için ortaya çıkan bu hafta, şu anda geleneksel bir kutlama halini almış durumda.

Fransa!

Söylentilere göre Sevgililer Günü’nün kökenleri Fransa’ya kadar uzanıyor. Orleans Dükü Charles’ın eşine gönderdiği mektuplarla birlikte alevlenen Sevgililer Günü, Fransa için oldukça özel bir yere sahip. 12-14 Şubat süresince her yeri kalpler ve güllerle donatan Fransa, romantizmin ana vatanı olmayı hak ediyor.

Güney Kore!

Güney Kore’de Sevgililer Günü, düşündüğünüzden biraz daha farklı! Her ayın 14’ünde farklı bir kutlama yapan Güney Kore halkı, birbirinden eğlenceli geleneklere sahip. Örneğin 14 Mayıs Gül Günü’yken 14 Haziran Öpücük Günü, günler o kadar çeşitli ki yalnız insanların kutlaması için 14 Nisan Kara Gün bile var!

Filipinler!

Sevgililer Günü, Filipinler’de oldukça özel bir yere sahip. Bu özel günde birçok genç, sevdiği insanla evlenme şansı elde ediyor. Üstelik düğün masrafları da devlet tarafından karşılanıyor. Maddi imkanları yetersiz olan çiftler için oldukça önemli bir yere sahip olan Sevgililer Günü, ülke genelinde coşkuyla kutlanıyor.

Gana!

Gana, dünyanın önde gelen kakao üreticilerinden biri; dolayısıyla çikolata onlar için oldukça önemli bir yere sahip. Turizmi canlandırmak amacıyla 2007 yılından itibaren kutlanan Ulusal Çikolata Günü’nde, gün boyunca çeşitli performanslar ve müzik gösterileri düzenleniyor.

Galler!

16. yüzyıldan beri süregelen bu gelenekse bir hayli romantik! 14 Şubat yerine 25 Ocak’ta kutlanan San Dwynwen Günü’nde çiftler, birbirlerine el yapımı tahta kaşıklar hediye ederek sevgilerini gösteriyor.

İspanya!

9 ekimde kutlanan Saint Dionysus Festivali, tüm İspanya’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Erkekler tarafından yapılan badem ezmeli minik figürler, kadınlara hediye ediliyor ve tüm sokaklar rengarenk bir havaya bürünüyor!

Romanya!

Eğer Sevgililer Günü’ne yepyeni bir soluk arıyorsanız sizi Romanya’ya alalım! 24 Şubat’ta ormana giden ve baharın gelişini çiçek toplayarak kutlayan çiftler, gün sonunda birbirlerinin yüzünü karla yıkıyor. Bunun ilişkilerine iyi şans getireceğini düşünüyorlar.

Estonya!

14 şubat, Estonya için oldukça önemli bir yere sahip çünkü yalnızca sevgililere özel değil! Bekar insanlardan tutun da iyi arkadaşlara kadar herkes için festivale dönüşen bu özel gün, ailenizle hediyeleşmek için de harika!

Japonya!

Japon kadınlar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde erkek arkadaşlarına çikolata ve hediye alıyor. Peki ya erkekler? Elbette onların da sırası gelecek! Japon erkekleriyse benzer bir jesti Beyaz Gün dedikleri 14 Mart’ta yapıyorlar.

Slovenya!

Tıpkı İtalya’da olduğu gibi baharın gelişi olarak görülen Sevgililer Günü, Slovenya için oldukça önemli bir yere sahip çünkü evlilik teklifleri genel olarak bu romantik günde yapılıyor! Ayrıca çiftler, iyi şans getirdiğine inandıkları için donmuş buzların üzerinde çıplak ayaklarıyla yürüyor.

Kaynak