Afrodizyak Aşk Güncel Kalp Çarpıntısı Ruhun Gıdası Şifa Niyetine Yaşam

Çiftlerin En Sık Tartıştığı 8 Konu!

Farklı fikirlerde olmak ve bazı konular üzerinde tartışmak ilişkinin sağlıklı ilerleyebilmesi açısından faydalıdır. Tabi bazı konular var ki dipsiz kuyu gibi sizi içine bir çektiğinde oradan kurtulmak oldukça zordur. Gelin bakalım bu konular nelermiş?

1- Maddiyat!

Konu para olduğunda çiftlerin tartışabileceği pek çok farklı konu var. Neye para harcadığınızdan tutun da ne için para biriktireceğinize kadar pek çok farklı konuda tartışmanız mümkün. İlişki uzmanları da paranın çiftlerin en sık tartıştığı konulardan biri olduğunu doğruluyor.

2- Çocuklar!

Çocuklar, daha doğmadan bile pek çok tartışmayı beraberlerinde getirebilirler. Çiftler, genellikle ilk etapta çocuk sahibi olup olmamak üzerine tartışır. Ardından ne zaman ve ne kadar çocuk sahibi olacağınıza karar vermeniz gerekir. Eğer çocuk sahibi olamıyorsanız doğurganlık tedavileri üzerinden yeni bir tartışma alevlenebilir. Tabii iş burada bitmiyor! Çiftler, çocuklarını nasıl yetiştirecekleri konusunda da sık sık tartışıyor. Zira çocuklarla yeterince vakit geçirip geçirmemek de sık sık gördüğümüz bir başka tartışma konusu.

3- Zamanlamalar!

Birçok çift, ilişkilerindeki önemli kilometre taşları hakkında sık sık tartışır. Aranızdakilere bir isim koymak, aileleri tanıştırmak, birlikte yaşamaya başlamak, evlilik tarihine karar vermek, söz ya da nişan… Tüm bunlar partnerinizle hiç de istemediğiniz tartışmalara girmenize yol açabilir. İşler yalnızca evlenmekle de bitmez! Ardından ne zaman bir araba ya da ev satın alınacağı ya da ne zaman bir çocuk sahibi olunacağı da sık sık tartışılabilir.

4- Kaliteli Zaman!

Çiftlerin en sık tartıştığı bir diğer konu da kaliteli zaman geçirememektir. Tipik bir ilişkide taraflardan biri, diğerine göre daha fazla birlikte zaman geçirmek ister. Bu durum, pek çok tartışmayı da beraberinde getirir. Örneğin partneriniz kendinize vakit ayırmanız yerine onunla vakit geçirmenizi isteyebilir, benzer bir şekilde arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanı da kısıtlamanızı talep edebilir. Bu gibi durumlarda, tahmin edebileceğiniz üzere, tartışmalar kaçınılmaz olacaktır!

5- Romantizm!

Ne kadar süredir birlikte olduğunuzun hiç bir önemi yok! Taraflardan biri her zaman daha fazla tutku talep edecektir. Partneriniz, ona romantik randevular planlamadığınız için ya da onu küçük sürprizlerle şımartmadığınız için size sinirlenebilir. Bu da çeşitli tartışmaları beraberinde getirebilir.

6- Ev İşleri!

Gelelim çiftlerin en sık tartıştığı bir diğer konuya! Tipik bir ilişkide taraflardan biri, ev işleri konusunda daha fazla sorumluluk üstlendiğini düşünebilir. Çiftlerin ev temizliği konusunda farklı fikirlere sahip olması, en sık karşılaşılan ilişki problemlerinden biridir.

7- Ortak Yaşam Kuralları!

Hemen hemen her ilişkide tarafların canını sıkan ufak detaylar vardır. Partnerinize ne kadar aşık olursanız olur, kimi alışkanlıkları ya da huyları sinirinizi fazlasıyla bozabilir. Örneğin tuvalet kapağını indirmemek! İlişkinin başında göz ardı edebildiğiniz bu detaylar, sizi zamanla çıldırtabilir. Çiftlerin en sık tartıştığı konulardan biri de katlanılamaz hale gelen bu özelliklerdir.

8 – Aileler!

Evli olmasanız bile aileleriniz, ilişkinizi şaşırtıcı derece etkileyebilir! Birbirinizin ailesiyle ne zaman tanışacağınızı ya da ne sıklıkta görüşeceğinizi tartışabilirsiniz. Tatiller ve özel günler de bu tartışmalara tuz biber olur! Kimi zaman partnerinizin ailesini sizin önünüze koyduğunu da düşünebilirsiniz.