Aşk Evlilik Flört Güncel Şifa Niyetine

Sizce Tebessümle Başlayan İlişki Uzun Ömürlü Mü?

ABD ve Norveç’ten araştırmacılar, neredeyse her zaman ve her durumda işe yarayacak flört şeklini bulmak için bir çalışma yürüttü. Norveç’te 415 ve ABD’de 577 kişiyle yapılan anket çalışması, ideal bir flört biçimine işaret etti.

Independent Türkçe’nin haberine göre, hakemli bilimsel dergi Evolutionary Psychology’de yayımlanan araştırma, flörtte en etkili stratejinin mizah olduğunu ortaya koydu. Mizah her iki cinsiyet için de en etkili yöntem olarak belirlenirken, özellikle erkekler ve uzun süreli ilişki arayanlar için en faydalı strateji olarak kabul edildi.

Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Leif Edward Ottesen Kennair, “Katılımcılar mizahın ya da başka birini güldürebilmenin, uzun süreli ilişki arayan erkekler için en etkili yöntem olduğunu düşünüyor” dedi: “Tek gecelik bir ilişki arayan kadınlar içinse en az etkili yöntem olarak görülüyor. Ama bu şakalar her iki cinsiyet için de etkili bir flört taktiği.” New York Eyalet Üniversitesi’nden evrimsel psikolog Rebecca Burch ise şöyle ekledi: “Sadece komik olmak değil, kadınlar için aynı zamanda partnerinize komik olduğunu düşündüğünüzü göstermeniz de çok önemli.”

Araştırmacılara göre flört esnasında nasıl ilerleyeceğinden emin olmayan bireyler, mizah unsurunu “araç setine” eklemeli. Kennair, “Gülümseme ve göz teması önemli” dedi ve ekledi: “Ardından, daha gelişmiş taktikler kullanarak flört becerilerinizi bu temelden geliştirebilirsiniz.”

Araştırma ekibi ayrıca, bulguların önceki araştırmalarla uyumlu olduğunu ve her iki ülkede de benzer sonuçlar elde ettiklerini belirtti. Buna göre bulgular, etkili flörtün büyük ölçüde evrensel olduğunu gösteriyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? eÇift ekibi sizin de görüşlerinizi oldukça önemsiyor. Sosyal medya üzerinden gelecek yorumlarınız için şimdiden sabırsızlanıyoruz! Aşk burada başlar!