Flört Kalp Çarpıntısı

İşler Ciddileşmeden…

 

 

İlişkiniz için büyük bir adım atmaya hazır mısınız?

Düzenli olarak görüşüp beraber vakit geçirmekten keyif aldığınız biri var. Zaman geçtikçe paylaştıklarınızın sayısı ve niteliği artıyorken kendinizi bir yol ayrımında bulabilirsiniz.

Bekar günlerinize veda edip, daha çok zaman ve emek gerektiren bir birlikteliğe adım atabilir ya da bireyselliğinizi korumak ve özgürlüğünüzden ödün vermemek için mesafenizi korumaya çalışabilirsiniz. Seçiminizi ilkinden yana kullanacaksanız kendinize bazı sorular sorup ciddi bir ilişki için gerçekten de hazır mısınız, öğrenebilirsiniz.

 
 
Ortak bir gelecek hayal edebiliyor musunuz? Birkaç ay, hatta birkaç yıl sonrasına dair plan ve hayallerinizde o kişiye de yer veriyor musunuz? Onu hayatınızın neresine konumlandıracağınız konusunda henüz birşey belirleyemediyseniz, belki de biraz daha zamana ihtiyacınız vardır.

Gerçekten hoşlanıyor musunuz? Beraber sinemaya gitmek, yemek yemek gibi ara ara yaptığınız aktivitelerde güzel zaman geçiriyor olabilirsiniz. Peki ona gerçekten de değer veriyor musunuz? Sorunlarını dinlemek, nasıl hissettiğine önem vermek de geçirdiğiniz zamanların bir parçası mı?

Sorunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz? Anlaşmazlığa düştüğünüzde ya da birbirinizi kırdığınızda nasıl bir iletişiminiz oluyor? Duygularınızı çekinmeden paylaşabiliyor ve birbirinizi dinliyor musunuz? Yoksa sorunlar yokmuş gibi mi davranıyorsunuz? Eğer uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız, sorunlar hakkında konuşabilmeniz ve birbirinizi anlamanız son derece önemlidir.

Geçmişten gelen sorunlarınızı çözdünüz mü? İki tarafın da önceki ilişkilerinden kalmış bazı sıkıntıları olabilir. Üzerinden yeterince zaman geçince etkisi azalan bu sorunlar, yeni ilişkilere taşındığında pürüzler oluşturabilir. Eski sevgilisini unutamamış, kafa dağıtmak için beraber zaman geçirdiğiniz biriyle ciddi bir ilişki doğru bir karar olmayabilir.

Hassas konularda dürüst davranabiliyor musunuz? Para, cinsellik gibi pek konuşulmayan konularda aynı bakış açısını paylaşmak önemlidir. Bu tip konular hep geri plana atılsa da birçok ilişkinin yürümemesinin sebebidir. Açıkça konuşamadığınız, orta yolu bulamadığınız konular varsa, ileride daha büyük anlaşmazlıklar yaşamanızın olasılığı çok yüksek.

Aile ve arkadaşlarınız bu ilişkiyi onaylıyor mu? Bazen dışarıdan bir göz bizim göremediğimiz şeyleri farkeder. Sizi çok iyi tanıyan aile ve arkadaşlarınız, beraber olduğunuz kişinin size ne kadar uygun olduğu konusunda da genelde doğru bir fikre sahip olurlar. Sizi uyardıkları bir konu varsa, dikkate almakta fayda var. Pembe gözlükleri farkında olmadan takmış olabilir ve bunu çok geç farkedebilirsiniz. Sizi seven yakınlarınızın yalnızca iyiliğinizi istediğini unutmayın.

Tek eşlilik, evlilik, çocuk yetiştirme konularında bakış açılarınız benzer mi? Bunu konuşmak için erken demeyin. Bu konularda farklı görüşlere sahipseniz, beraber mutlu olmanız maalesef mümkün değil. Herkesin evlilik ve çocuk yetiştirme konusunda belli beklentileri vardır. Bunu şimdiye kadar ciddi ciddi düşünmemiş olabilirsiniz, ancak bu beklentiler karşılanmadığında hayal kırıklığı yaratacaktır.

Değer yargılarınız nasıl? İnanç, aile yapısı gibi unsurlar kişiliğinizin ve hayat tarzınızın bir parçasıdır. Biriyle yakınlaşmaya başladığınızda devreye bu etkenlerin belirlediği alışkanlıklarınız da girer. Bu noktalarda benzer bir bakış açısına sahip değilseniz ileride anlşamazlığa düşebilirsiniz.

 

Bu soruların rehberliğinde daha sağlıklı karar verebilirsiniz.
 
 

Benzer Yazılar:

Zıt Kutuplar Birbirini Çeker mi?
Flörtten Ciddi İlişkiye Ne Zaman Geçmeli
Bilgisayar Başındayken Sorulacak 5 Soru
Kırmızı Alarma Sebep Olan Davranışlar
İlişkinin Adını Koymak

 
 

eÇift – Aşk Burada Başlar.