Flört Kalp Çarpıntısı

Flörtten Ciddi İlişkiye Ne Zaman Geçmeli

Bir ilişkinin en kritik dönemi, başlangıç dönemidir. İlk buluşmanın ardından devam eden yazışmalarla görüşme sıklığı artar, konuşmalar uzar. Peki, gerçekten ciddi bir ilişkiye döndüğünü nasıl anlarsınız?

İşte, ilişkinizi ciddi bir boyuta taşımaya hazır olduğunuzun göstergeleri:

Duygularınız karşılıklı: İlişki iki kişinin birbiri arasındaki iletişim üzerine kuruludur. Eğer tek taraflı bir hoşlanma ya da etkilenme söz konusuysa bu ilişkinin uzun ömürlü ya da ciddi olma ihtimali çok düşüktür. Ancak, birbirinizle vakit geçirmeyi seviyor ve bunun için ikiniz de fırsat kolluyorsanız mutlu bir ilişkinin ilk adımı atılmış demektir.

Başkalarıyla yazışmayı bıraktınız: Arkadaşlık sitelerinde, kendinize uygun bulduğunuz üyelerle aynı anda yazışıyor olabilirsiniz. Ancak, görüşmeler ve yazışmalar sonucunda yalnızca bir kişiyle görüşmeye devam edip diğerlerine yazmayı bıraktıysanız ciddi bir ilişkiyi kabullenmeye hazır olduğunuzu gösterir.

Arayışınız bitti: Bekarken hep o hayalinizdeki insanı arıyor, her yeni fırsatı değerlendiriyordunuz. Ancak, şu anda aradığınızı bulduğunuz hissi ağır basıyor ve etrafınızı görmüyorsanız, müjde! Aradığınız aşkı bulmuşsunuz.

Yeterince zaman geçti: İlk buluşmaların heyecanı, bazen resmin tamamını görmenizi engeller. Birkaç buluşmanın ardından, birbirinizi daha çok tanıdıkça duygularınızdan emin oluyor ve olumlu etkilenmeniz devam ediyorsa daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Ciddi bir ilişkiye hazır olduğunuzun ve bu yolda beraber yürümek istediğinizin kararını vermek çok önemli ve güzel bir gelişmedir. Ancak, bu kararın gözünüzü korkutmasına izin vermeyin.