Kalp Çarpıntısı

Prag Metrosu Aşk Getirecek


Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ın metro işletmesi “Ropid”, yoğun iş ve kalabalık şehir hayatına yalnızca sağladığı ulaşım ile hizmet etmek istemiyor.

Ropid konuşmacısı Filip Drapal geçtiğimiz günlerde “Metro yolculukları sırasında kitap okuyabiliyor, yeni birşeyler öğrenebiliyoruz. Neden yeni birileriyle de tanışmayalım?” diyerek yeni projenin ilk ipuçlarını verdi.

Şehirdeki bekarlara yönelik geliştirilen proje, bazı vagonların “bekarlara özel” olmasını amaçlıyor. Böylece, yeni birileriyle tanışmaya fırsat bulamayan ve her gün ulaşım için metroyu kullanan bekarlar için bir tanışma ortamı oluşturulması hedefleniyor.
Her yıl 600 milyon kişi tarafından kullanılan metro, Prag’da ulaşımın en kolay ve yaygın yolu. Tyden gazetesinin yaptığı ankete göre Prag’da yaşayanların %46sı bu fikri destekliyor. Ancak, bunun saçma bir fikir olduğunu ifade edenlerin sayısı da aynı oranda.

Henüz hangi vagon ve ne sıklıkla yapılacağı konusunda fikir birliğine varılamadığını belirten Ropid yetkilileri, bu projeyi dar sokakları ve park sorununu çözmek için daha çok kişinin toplu taşımaya yönlenmesini sağlayacak uzun vadeli bir planın parçası olarak uygulamayı düşünüyor.

Ne dersiniz? Bu yolla yeni aşklar başlayabilir mi?

 

Kaynak: Telegraph