Arkadaşlık Aşk Evlilik Flört Güncel Kalp Çarpıntısı Ruhun Gıdası Yaşam

Yeni Biriyle Tanıştım Onu Nasıl Tanıyabilirim?

Yeni bir ilişkiye yelken açıyorsanız ve sohbet etmeye başladığınız bu kişi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu yazımız tam sizin için. Yeni birini hayatınıza aldığınızda onun hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için sorabileceğiniz soruları sizler için derledik.

Tanıştınız, biraz da sohbet ettiniz. Ancak sizden pek hoşlanmadığını sezinliyorsunuz, bu aşamada zorlamayın. Bir miktar uzaklaşın. Bırakın isterse o sizinle sohbet etmeye devam etsin. Yeni biriyle tanışmak herkes için kolay olmayabilir. 

Karakteri Hakkında Sorular Sorun!

Bir insan karşısındakine kendi karakterini anlatırken %90 ihtimalle törpüleyerek anlatır ve size asıl bilmeniz gerekenleri anlatmaz. Daha çok kendisinin haklı olduğu konuları ya da kendisinin iyi olduğu konulara ağırlık verir. İşte tam bu süreçlerde ona ters psikoloji sorular sorarak hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Örneğin en nefret ettiğin huyun, insanlar senin en çok neyini sevmez, kendinle sevgili olsan neden ayrılırdın gibi sorular ile aslında zaman içerisinde öğrenebileceğiniz huyları kısa sorular ile öğrenme şansınızı arttırırsınız. En çok ağladığı konuyu sorarsanız merhameti ve duygusallığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ancak yuvarlak cevaplar vererek kaçmaya çalışıyorsa o konu hakkında anlatmak istemediği şeyler olabilir.

Hobileri Hakkında Sorular Sorun!

Hobiler aslında kişi hakkında size daha fazla bilgi verecektir. Ne yapmaktan hoşlandığını, gündelik hayatta en çok neyle zaman geçirdiğini, boş zamanlarında ne yaptığını, dışarı çıktığında ne yaptığını ya da morali çok bozukken nasıl kendine geldiğini sorarsanız bu onun hakkında birçok bilgi verecektir.

Unutmayın iyi bir ilişki için beraber eğlenebilmeniz gerekir ve hobiler uymuyorsa beraber eğlenme ihtimaliniz çok düşüktür. Ayrıca en sevdiği filmleri ve dizileri öğrenerek duygusal yapısını, hayal gücünü ya da toplumsal hareketlerden ne kadar etkilenip etkilenmediğini de öğrenebilirsiniz.

 Egonuzu Bir Kenara Bırakın!

Bu zamana kadar reddedilmiş, istenilmemiş olabilirsiniz. Bu demek değil ki hayatınıza girecek her kişi size böyle davranacak. Hayatınıza yeni bir insanı almak zaten sizin için büyük bir adım olacaktır. Bu nedenle attığınız bu adım da karşınızdaki kişiye size zarar veren kişiymiş gibi davranmayın. Sakin, düzeyli, seviyeli ve saygılı kişiyi tanımaya odaklanın. Egonuz ile değil, hislerinizle hareket edin. Egonuzu sevginiz ile susturabilirsiniz.