Aşk Yaşam

Bekar ile evli insanların yaşamlarındaki farklılıklar

Bekar olmak ya da yalnız yaşamayı seçmek tıpkı evlenip çoluk çocuğa karışmak gibi bir tercih olabilir. Ancak bu iki farklı yaşam biçimi arasında nedense bekar yaşamının hüznü hep ağır basıyor. İşte orada ataların “yalnızlık, Allah’a mahsus” sözü akla geliyor. Her ne kadar bekar yaşamının da kendine göre güzellikleri, alınan sorumlulukların azlığının verdiği rahatlığı olsa da biz daha fazla bekar kalmamanız için size evlilikten farklı ve hüzünlü yanları hatırlatmak istedik. 🙂

1.

Bekar yaşamı sallama çaydır. Evlilik, dumanı hep tüten çaydanlıktır.

2.

Bekar yaşamının en korkulu tablosu grip olunan andır. Sanki dünyada tek yalnız yaşayan sizmişsiniz gibi hissettirir. Öyleki ilgiye de ihtiyaç artar ve gözden bir damla yaş bile düşürtür. Evlilik ise ballı süttür, sırta konulan koltuk minderidir.

3.

Bekar yaşamı tatillerde hep “single farkı” ödendiği için külfettir. Evlilik, 0-12 yaş arası ücretsizdir. 🙂

4.

Kabul edelim bu biraz kötü bir ayrımcılık ama bekar yaşamı restoranın girişinde yemek yemeye mahkum olmaktır. Çünkü aile salonları hep üst kattadır.

5.

Bekar yaşamı tost-çay iken evlilik serpme kahvaltıdır.

6.

Bekarlık sultanlıktır derler ancak kış geldiğinde doğalgaz faturasını tek başınıza ödemek zorunda kalırsınız.

7.

Bekarlık çoğu zaman buzdolabının yumurta gözüne konulmuş yarım limon gibidir.Evlilik ise dondurma kutusunun içindeki kuru köftedir. 🙂

8.

Bekarlık, uzun vadede yalnızlık psikolojisini ve melankoliyi tetikleyebilir. Evlilik, bir aile geçmişi biriktirebilmektir.

9.

Bekarlık, tüm masraflar tek başına karşılandığından ay sonu boş cüzdan demektir. Evlilik, yastık altındaki kötü gün parasıdır.

10. Bu da bir itiraf bonusu. Evliyken bekarlığa, bekarken evliliğe özenilir. Yine de tüm bunların sonunda tek kişilik bir geçmiş oluşturmaktansa yüzyıllardır ortak bir hatıra biriktirmek tercih edilir. Gelin siz de yalnız yaşamınıza, dolaptaki dondurulmuş gıdalara ve sallama çaylarla yapılan kahvaltılara bir son verin. Dünyada size de uygun, birlikte olmaktan mutluluk duyacağınız birisi mutlaka vardır. Önemli olan onu doğru yerde aramaktır. Yani eÇift’te. eÇift, nitelikli ve ciddi ilişki arayan bekarların buluştuğu bir arkadaşlık sitesidir. Hemen ücretsiz bir şekilde kayıt olabilir ve aradığınız kişiye bir merhaba diyerek ilk atımı atabilirsiniz. Çünkü aşk, eÇift’te başlar!