Aşk

eÇift’te başlayan ve evliliğe giden bir aşk masalı daha!

eÇift’in imza attığı mutluluk hikâyelerinin hepsi bizim için elbette ayrı birer mutluluk kaynağı ancak Beyza ile Ömer’in evliliğe doğru giden hikayesi tam da kalbimizi ısıtacak cinsten. 36 yaşındaki Beyza ile 39 yaşındaki Ömer’in doğdukları hastanede yazılan kaderlerinin mutluluğa dönüşmesine vesile olduğumuz için inanılmaz mutluyuz. Beyza ve Ömer’in hikayesini hem Türkçe hem de Almanca okuyabilirsiniz. Sizin de kalbinizi ısıtacağından oldukça eminiz.

“Merhaba eÇift,

Öncellikle ben ve Ömer eÇift Ailesine bizim gibi eş arayan insanlara bu hizmeti sağladığı için teşekkür etmek isteriz.

Doğduğumuz günden itibaren birbirimize ait olduğumuzu eÇift sayesinde öğrenmiş olduk. Neden doğduğumuz günden beri? Ömer 1976 yılında benim dünyaya geldiğim hastanede, benden 3 yıl önce dünyaya gelmişti. Sadece bu kadarıyla kalmadı, kader bizi bir şekilde bizi birleştirmek için gerek iş hayatı gerekse arkadaş çevresinde çabalamış aslında.

Ömer uzun zamandır eÇift üyesiydi. Daha önce görüştüğü tanıştığı insanlar olmuş fakat anlaşamamış ve güven duygusunu hissetmemiş, ta ki benim eÇift’te üyeliğimin gerçekleştiği o güne kadar. Ömer ve ben hastanede doğmamıza ve birbirimize sadece 5 KM mesafede ve aynı şehirde olmamıza rağmen eÇift sayesinde birbirimizi bulduk.

Kayıt olmamdan hemen sonra Ömer bana yazdı ve o zaman anlamıştık birbirimize ait olduğumuzu. Tabi ki görüşme süreci sadece yazışma veya telefonlaşma da kalmadı, 5 gün sonra Ömer beni buluşmaya davet etti. Tipik yağmurlu bir gündü ve Ömer heyecandan terliyordu. Bende ondan farklı bir durumda değildim. Ben cool olmaya çalışıyordum fakat heyecanımı yüz ifadem ele veriyordu. İlk izlenimim “bu doğru kişi” ve Ömer’in ilk izlenimi “benim eşim geleceğim” oldu. 19.06.2015 tarihindeki buluşmamızdan beri sevgiliyiz ve bu sene içerisinde evlenmeye düşünüyoruz. Bu arada ayrı olduğumuz ve birbirimizi görmediğimiz bir günümüz yok.”

Almanca Metin:

“Hallo eÇift,

Als erstes möchte ich und Ömer uns bei dem eÇift Team Herzlich bedanken, dass Ihr eine so tolle Seite für uns Singels erstellt habt.

Das Ömer und ich schon bei der Geburt für einander bestimmt waren, haben wir erst durch eÇift gewusst.Wieso waren wir seit der Geburt für einander bestimmt? Ömer ist 1976 im gleichen Krankenhaus geboren wie ich, nur drei Jahre später. Aber natürlich ist das nicht alles. Sondern unser Schicksal hat uns immer wieder versucht zusammen zu bringen. Sei es im Beruf, sei es im Freundeskreis.

Ömer war längere Zeit schon Mitglied bei eÇift. Er hatte auch einige Bekanntschaften jedoch hat er sich bei keinen der Bekanntschaft sich verstanden und aufgehoben gefühlt – bis zu dem Tag, meiner Anmeldung bei eÇift.

Obwohl Ömer und ich gebürtig aus Mönchengladbach sind und nur 5 KM voneinander entfernt wohnen haben wir uns durch eÇift gefunden.

Gleich nach meiner Anmeldung hat er mich angeschrieben und schon da wussten wir, dass wir für einander bestimmt sind. Natürlich blieb es nicht nur beim Schreiben oder telefonieren. Schon nach fünf Tagen hat Ömer mich um ein Date gebeten. Es war ein typischer regnerischer Tag und Ömer war vor Aufregung nur am Schwitzen. Dabei ging es mir nicht besser. Ich versuchte die Coole zu spielen aber auch meine Aufregung stand mir im Gesicht geschrieben. Mein erster Gedanke war “er ist der richtige” und sein Gedanke war ” sie ist meine Zukünftige”. Seit unserem ersten Date am 19.6.15 sind wir nun ein Paar und möchten noch dieses Jahr Heiraten. Mittlerweile gibt es nicht ein Tag wo wir uns nicht sehen.“