Aşk

Sevgilinize Sürpriz Bir Hafta Sonu Kahvaltısı İçin Kalp Yumurta Yapımı

Sevgilinize bir sabah kalp şeklinde yumurta ile sürpriz bir kahvaltı hazırlamaya ne dersiniz?  Son derece eğlenceli ve güzel görünüyor öyle değil mi?  Yaklaşık 10 dakika içinde hazırlanabilecek bu kalp şeklindeki yumurtalara bayılacaksınız.

Malzemeler:

1 adet yumurta

Süt veya meyve suyu kartonu (kenarlarından kesilmiş, iyice yıkanmış ve kurutulmuş)

1 adet kauçuk çubuk (çöp şiş çubuklarından faydalanabilirsiniz)

2 adet paket lastiği

 Yapılışı:

1. Adım: Kenarlarından kesip düz bir karton haline getirdiğiniz süt kutusunu (veya kalın beyaz bir kartonu) boyuna, ikiye katlayın.

2. Adım: Yumurtalarınızı iyice haşlayın.

İşte pratik yolu:  Düzgün bir şekilde yumurtalarınızı haşlamak için şunlara dikkat edin: Yumurtaları soğuk suya koyun ve suyuna 3 yemek kaşığı tuz ekleyin. Haşlamaya başlayın. Yaklaşık 6-8 dakikadan sonra ocaktan alın. Yumurtalarını bir dakika buzlu soğuk suya daldırırsanız daha rahat ve düzgün bir şekilde kabuklarınızı soyabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde soyun.

3. Adım: Yumurtalar hala sıcak iken, yumurtanızı süt kutusunun üzerine koyun ve çubuğu yumurtanın ortasına yerleştirin. Her iki ucunu lastik ile sarın.

Yumurtanızını taze haşlanmış ve sıcak olduğundan emin olun. Aksi takdirde yumurtanızdan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

4. Adım:  Yaklaşık 10 dakika bu şekilde buzdolabında bekletin.

5. Adım: Lastik bantları kaldırın, yumurtaları alın ve dikkatli bir şekilde ikiye kesin. Katı pişmiş yumurtalarınızın üzerine istediğiniz baharatları ilave edebilirsiniz. Eğer yumurtanın sarılarından hoşlanmıyorsanız onları çıkarıp yumurtalarınızın içine rendelenmiş peynir de koyabilirsiniz.

Afiyet olsun!